دوست داشتم کسی جایی منتظرم باشد

26 فروردین 1398 - 6:17
دوست داشتم کسی جایی منتظرم باشد

بخش 1

خوب

بخش 2

خوب

بخش 3

خوب

بخش 4

خوب

بخش 5

خوب

بخش 6

خوب

بخش 7

خوب

بخش 8

خوب

بخش 9

خوب

بخش 10

خوب

بخش 11

خوب

بخش 12

خوب

بخش 13

خوب

بخش 14

خوب

زندگی و عشق

کتاب «دوست داشتم کسی جایی منتظرم باشد» متشکل از 12 داستان کوتاه ا‌ست. داستان‌های این کتاب بسیار ساده و روان نوشته شده و با وجود سادگی مشغولیت ذهنی مخاطب را در پی دارد. در کتاب «دوست داشتم کسی جایی منتظرم باشد» با داستان‌های متفاوتی روبه‌رو می‌شویم، داستان سربازی که برای تولدش مرخصی می‌گیرد، زن و مردی که معشوقه‌ی هم بودند و بعد از سال‌ها با هم دیدار می‌کنند، سقط جنین و روحیات زنان در این دوره و ...

برشی‌هایی از کتاب

   - فکر می‌کردم دیگر به او فکر نمی‌کنم اما کافی بود لحظه‌ای در محلی کمی آرام، تنها شوم تا دوباره یاد او به سراغم بیاید.

   - سال‌ها بود که با لطف و مهربانی به دوران جوانی‌اش نگاه می‌کرد. همیشه وقتی به او فکر می‌کرد، همه چیز را نسبی می‌انگاشت، وانمود می‌کرد گذشته لبخند بر لبش می‌آورد و چیزی از آن دستگیرش می‌شود. اما حقیقت این بود که هرگز چیزی دستگیرش نمی‌شد.

آنا گاوالدا نویسنده‌ای تجربه‌گرا

آناگاوالدا در سال 1970 در بولین پاریس دیده به جهان گشود. وی دوران کودکی پر فراز و نشیبی را پشت سر گذاشت. تا 14 سالگی در کنار پدر و مادر خود با آرامش روزگار را سپری کرد. ناگهان دنیا روی دیگر خود را به او نشان داد، زیرا پدر و مادرش از هم جدا شدند و او و خواهران و برادرانش را به عمه‌ها و خاله‌ها سپردند. آنا به خاله خود که 13 بچه داشت سپرده شد. او در مدتی که نزد خاله‌ی خود زندگی می‌کرد به کارهای مختلفی مانند: پیشخدمتی، گل فروشی، فروشندگی و ... روی آورد و بعد از آن با بورس تحصیلی به سوربن رفت. در سن 22 سالگی با یک دامپزشک ازدواج کرد ولی بعد از گذشت چند سال همسرش او را ترک کرد. گاوالدا در داستان‌هایش زندگی روزمره انسان‌ها را به تصویر می‌کشد.

گاوالدا آثار بسیاری را به رشته تحریر در آورد از جمله آثار وی که در ایران نیز ترجمه شده است می‌توان به «من او را دوست داشتم»، «گریز دل‌پذیر»، «پس پرده» اشاره کرد.

نویسنده: آنا گاوالدا
مترجم: مینا آذری
گوینده: مریم پاک ذات ، مجتبی مسافری نژاد
ناشر صوتی: آوانامه
ناشر متنی: یوبانهیچ دیدگاهی ثبت نشده استبرای ارسال دیدگاه وارد حساب کاربری خود شوید.

دسته بندی ها