گریز دلپذیر

19 اسفند 1397 - 10:59
گریز دلپذیر

بخش 1

خوب

بخش 2

خوب

بخش 3

خوب

بخش 4

خوب

بخش 5

خوب

بخش 6

خوب

بخش 7

خوب

بخش 8

خوب

اثری شاعرانه

«گریز دلپذیر» آخرین اثر «آنا گاوالدا» با لطافتی شاعرانه به مرور دوران کودکی چهار خواهر و بردار می‌پردازد که در بزرگ‌سالی به بهانه‌ای دور هم جمع شده‌اند. گاوالدا در کتاب «گریز دلپذیر» درهای ورود به دوران کودکی و نوجوانی را به روی مخاطب می‌گشاید تا با ورود به آن دوران، اشک‌ها و لبخندهای بی‌پیرایه را دوباره تجربه کند.

در بخشی از کتاب می‌خوانیم

«آوازها با برگردان‌هایی در نوک زبان‌مان، پیغام‌های ذخیره شده‌مان، فیلم‌های پرفروشی که دوست داشتیم، خرس‌های چسب‌دار و صفحات موسیقی خش‌دار. کودکی‌مان، تنهایی‌مان، نخستین هیجانات و برنامه‌هایمان برای آینده، تمام ساعت‌هایی که در انتظار به سر بردیم و درهایی که بسته ماند. لوس‌بازی‌های باستر کیتون و ...»

آنا گاوالدا، دوران سخت کودکی

آناگاوالدا در سال 1970 در بولین پاریس دیده به جهان گشود. وی دوران کودکی و نوجوانی را در  سختی و مشقت سپری کرد. گاوالدا در چهارده سالگی به خاله خود سپرده شد تا از او مراقبت کند. وی به دلیل این که خاله‌اش از توانایی مالی مناسبی برخوردار نبود مجبور بود در گل‌فروشی‌ها، رستوران‌ها و ... کار کند. تلخ کامی‌های او در دوران جوانی هم ادامه داشت و ازدواج ناموفق او را در پی داشت. گاوالدا در داستان‌هایش، زندگی روزمره انسان‌ها و تنهایی که انتظارشان را می‌کشد آشکار می‌کند.

گاوالدا آثار بسیاری را به رشته تحریر در آورد از جمله آثار وی که در ایران نیز ترجمه شده است می‌توان به «من او را دوست داشتم»، «دوست داشتم کسی جایی منتظرم باشد»، «پس پرده» و ... اشاره کرد.

نویسنده: آنا گاوالدا
مترجم: نرگس خامه‌ ای
گوینده: مریم پاک ذات
ناشر صوتی: آوانامه
ناشر متنی: یوبانهیچ دیدگاهی ثبت نشده استبرای ارسال دیدگاه وارد حساب کاربری خود شوید.

دسته بندی ها