مسافرخانه‌ی سرخ

15 اسفند 1397 - 2:55
مسافرخانه‌ی سرخ

بخش 1

خوب

بخش 2

خوب

بخش 3

خوب

بخش 4

خوب

تردید، عقل، دل

پسر جوانی در یک مهمانی اشرافی دختر جوانی را می‌بیند، شیفته او می‌شود و پیوسته به دنبال آن است تا بیشتر با این دختر جوان آشنا شود. در روزهایی که با دختر جوان معاشرت می‌کند متوجه داستانی در گذشته‌ی خانواده دختر می‌شود که در او ایجاد تردید و دودلی می‌کند تا این که تصمیم می‌گیرد...

برشی از کتاب

«در آن دوران، به دلیل قانون جدید سربازگیری که ژنرال ژوردان مصوب کرده بود، فرزندان بسیاری از خانواده‌ها از ادامه دوره کارآموزی پزشکی‌شان محروم شده بودند و بدون شک ترجیح می‌دادند درس‌شان را در جبهه‌ی جنگ از سر بگیرند تا به خدمت سربازی اعزام شوند که با درس‌هایی که از پیش گرفته بودند و خلق‌ و خوی آرامشان هیچ هماهنگی نداشت...»

پیشوای مکتب رئالیسم (واقع‌گرایی)

اونوره دو بالزاک در سال 1799 در شهر تور فرانسه دیده به جهان گشود. در هشت سالگی به مدرسه شبانه روزی فرستاده شد و در چهارده سالگی مدرسه را ترک و به همراه خانواده به پاریس مهاجرت کرد. در سن 20 سالگی به تحصیل در رشته حقوق پرداخت. وی در ابتدای راه نویسندگی مورد استقبال چندانی از سوی مخاطبان قرار نگرفت و با مشکلات مالی فراوانی روبه‌رو شد. بالزاک بعد از انتشار کتاب «چرم ساغری» به شهرت رسید و از آن پس کتاب‌هایش مورد استقبال قرار گرفت.

آثار بالزاک آینه‌ی تمام عیار زندگی طبقات اجتماعی عصر اوست. وی در مجموعه آثارش که خود نام «کمدی انسانی» بر آن نهاده بود افراد اجتماع زمان خود، اشراف، فرهیختگان، دهقانان و ... را در معرض دید مخاطبان قرار می‌دهد. وی در تکرار حضور شخصیت‌های داستان و گسترش روانشاسی شخصیت‌های منفرد در آثارش بسیار توانا بوده است. وی به دلیل ویژگی‌های نوشتاری خاص خود در نوشتار پیشگام و زمینه‌ساز سبک واقع‌گرایی بود. بالزاک در طول زندگی نسبتاً کوتاهش بیش از صد مقاله، رمان و نمایشنامه به رشته تحریر در آورد که حدود بیست و هشت کتاب آن به فارسی ترجمه شده است که از آن جمله می‌توان به «آرزوهای بربادرفته»، «کشیش دهکده»، «مادام دولاشانتری»، «شوان‌ها»، «چرم ساغری»، «باباگوریو» و ... اشاره کرد. وی در سال 1850 در سن 51 سالگی دارفانی را وداع گفت.

نویسنده: اونوره دو بالزاک
مترجم: محمد نجابتی
گوینده: ژوبین دارابیان
ناشر صوتی: آوانامه
ناشر متنی: انتشارات ققنوسهیچ دیدگاهی ثبت نشده استبرای ارسال دیدگاه وارد حساب کاربری خود شوید.

دسته بندی ها