صید قزل آلا در آمریکا

18 دی 1397 - 10:29
 صید قزل آلا در آمریکا

بخش 1

متوسط

بخش 2

متوسط

بخش 3

متوسط

بخش 4

متوسط

بخش 5

متوسط

بخش 6

متوسط

بخش 7

متوسط

بخش 8

متوسط

بخش 9

متوسط

بخش 10

متوسط

بخش 11

متوسط

بخش 12

متوسط

اگرچه در جایی از داستان به این موضوع اشاره‌ی مستقیم نشد‌ه‌ است، به نظر می‌رسد راوی داستان در بخش‌های مختلف یکسان باشد. راوی با فرزند خردسال و مادر فرزندش سفر می‌کند. راوی در طی داستان، نحوه و مکان صید ماهی قزل‌آ‌‌لا را برای مخاطب توصیف می‌کند و بدین شکل، ذهنیت و فرهنگ آمریکایی را به او نشان می‌دهد. توصیف و خیال‌پردازی منحصر‌ به‌فرد نویسنده، فضایی زیبا به داستان بخشیده است.
رمان صوتی صید قزل‌آ‌لا در آمریکا، داستان و سیر مشخصی ندارد؛ بلکه در عوض، به مجموعه‌ای از روایت‌ها در فصل‌های جداگانه تقسیم شده‌ است. اغلب، کاراکترهای یکسانی در بخش‌های مختلف ظاهر می‌شوند. عبارت «صید قزل‌آلا در آمریکا» به اشکال مختلفی در این رمان صوتی به کار می‌رود: عنوان کتاب، نام یک کاراکتر، خود عمل صید ماهی و... براتیگان از این تم صید ماهی در طول داستان، برای پرداختن به نقدهای طنزآمیز از فرهنگ و جامعه‌ی آمریکا کمک می‌گیرد. بسیاری اشیا نمادین، مانند یک شیشه‌ی مایونز و مجسمه‌ی بنجامین فرانکلین در میدان واشنگتن در ایالت سن فرانسیسکو، در طول داستان بارها ظاهر می‌شوند. اشیا در این رمان صوتی، اهمیت به‌سزایی دارند؛ چرا که هر یک، نمادی از ویژگی‌های جامعه‌ی مدرن آمریکایی هستند. به نظر می‌رسد اهمیت آن‌ها حتی از شخصیت‌های داستان، به‌مراتب بیشتر باشد؛ چرا که براتیگان در این کتاب بیش از این که شخصیت‌پردازی کند، به توصیف اشیا و حالات پرداخته است.
بیشتر این رمان صوتی در سه مکان اصلی واقع می‌شود: کودکی براتیگان در شمال غربی آمریکا، زندگی روزمره‌اش در سانفرانسیسکو و یک مسافرت خانوادگی در آیداهو به همراه همسر و دختر نوزادش در تابستان سال 1961 میلادی.هیچ دیدگاهی ثبت نشده استبرای ارسال دیدگاه وارد حساب کاربری خود شوید.

دسته بندی ها