1984

16 دی 1397 - 3:32
1984

بخش 1

متوسط

بخش 2

متوسط

بخش 3

متوسط

بخش 4

متوسط

بخش 5

متوسط

بخش 6

متوسط

بخش 7

متوسط

بخش 8

متوسط

بخش 9

متوسط

بخش 10

متوسط

بخش 11

متوسط

بخش 12

متوسط

بخش 13

متوسط

بخش 14

متوسط

بخش 15

متوسط

بخش 16

متوسط

بخش 17

متوسط

بخش 18

متوسط

بخش 19

متوسط

بخش 20

متوسط

بخش 21

متوسط

بخش 22

متوسط

بخش 23

متوسط

بخش 24

متوسط

بخش 25

متوسط

بخش 26

متوسط

بخش 27

متوسط

بخش 28

متوسط

بخش 29

متوسط

بخش 30

متوسط

بخش 31

متوسط

بخش 32

متوسط

بخش 33

متوسط

تم کتاب صوتی 1984:

سرتاسر این داستان سعی دارد جامعه‌ای پاد آرمان‌شهری را به تصویر بکشد که در عین ناباوری تمامی ما گرفتار زندگی در آن شده‌ایم.
شما در کتاب 1984 جامعه‌ای را متصور می‌شوید که آزادی‌های مردم به‌راحتی توسط قوانین صادره از سمت قدرتی بزرگ از مردم سلب می‌شود.
با مفاهیم جدیدی ازجمله عقاید دوگانه، جرائم فکری و زبان نوین آشنا می‌شوید که هر سه‌ این مفاهیم در عمل بامعنای واقعی آن‌ها در تضاد است.
همه‌ی ما در تاریخ شاهد جنگ‌هایی هستیم که به گفته‌ی قدرت‌های بزرگ برای صلح روی‌داده‌اند درصورتی‌که مگر می‌شود برای صلح کردن جنگید!
در این داستان سرپیچی از عقاید را جرم و عمل متضاد خواسته‌ی قدرت بزرگ را گناه می‌دانند! در آن جامعه، به‌راحتی گناهکار اعدام می‌شود و هیچ‌کس توانایی رویارویی با این مشکل را ندارد.
کتاب 1984 سعی دارد نه‌تنها انسان‌های یک جامعه‌ی بخصوص بلکه تمامی انسان‌های جهان را، از خواب غفلت بیدار کند و بگوید ما برای زندگی به عشق، ایمان و حتی افکار فردی نیاز داریم و تنها با این سه ابزار است که می‌توانیم آزادی را به معنای واقعی درک کنیم.

شخصیت‌های داستان 1984:

وینستُن اسمیت: وی شخصیت اصلی داستان است که در وزارت حقیقت کار می‌کند و وظیفه‌ی او پاک کردن افراد از تاریخ است. اگر حقیقت تاریخ به‌درستی نوشته می‌شد چه‌بسا معماهایی که دیگر لاینحل نمی‌ماند و چه رازهایی که سربه‌مهر نمی‌شد، دیگر ظالمان در لباسی از فرشته ظاهر نمی‌شدند و ناجی مردم سیاه‌بخت نبودند. وینستون تمامی این تاریکی‌ها را متوجه می‌شود و قصد دارد با آن مقابله کند.
جولیا: همکار وینستن اسمیت است که وینستن در ابتدا به او شک دارد تا مبادا برای جاسوسی به وینستن نزدیک شده باشد.
هر دو تصمیم می‌گیرند که خلاف عقاید قدرت بزرگ، دست به نوشتن حقایق تاریخی به آنگونه که صادق است بزنند. وینستون و جولیا شخصیت سفید این کتاب هستند که در پایان کتاب هر دو به طرز غم‌انگیزی خاکستری می‌شوند.
ابراین: شخصیت خاکستری این کتاب صوتی است که رازهای بسیاری را با خود به همراه دارد.
این افراد باهم عضو یک گروه زیرزمینی بانام برادر می‌شوند. وظیفه‌ی این گروه زیرزمینی نوشتن حقایق و آگاه ساختن مردم از تاریخ واقعی است که طی فعالیت‌هایشان وینستون دستگیر می‌شود.
در بخشی از کتاب ابراین خطاب به وینستون بیان می‌کند که من تو را از تاریکی نجات می‌دهم! و بازهم اورول خواسته است که تناقض را در این جمله نشان دهد. چراکه وینستون از طریق ابراین و همکاری او باقدرت بزرگ دستگیر می‌شود.
و این‌گونه داستان نوزده هشتادوچهار آغاز می‌شود، این داستان جذاب کشمکش‌های بسیاری را با خود به همراه دارد و از دسته داستان‌هایی است که آن را بی‌وقفه به پایان خواهید رساند.

افتخارات کتاب 1984:

کتاب صوتی 1984 توانسته تا اکنون به بیش از 65 زبان مختلف دنیا ترجمه شود و بااینکه که 70 سال از زمان انتشار آن می‌گذرد اما این کتاب هنوز هم با احوال جوامع امروزه هم‌خوانی دارد و جزء شاهکارهای جورج اورول به‌حساب می‌آید.
همچنین در سایت گودریدز بیش از 5000 خواننده، خواندن این کتاب را با یکدیگر به اشتراک گذاشتند که خود آمار بسیار قابل‌توجهی است.هیچ دیدگاهی ثبت نشده استبرای ارسال دیدگاه وارد حساب کاربری خود شوید.

دسته بندی ها